Świeży, Młody Koper na dłużej? Zobacz Jak Zrobić To w Prosty I Sprawdzony Sposób

Świeży koperek to bomba witaminowa i nieodłączny składnik wielu potraw i dań. Nie potrafimy przecież wyobrazić sobie młodych ziemniaczków lub surówki bez tego zielonego cuda.

 

Idealnie komponuje się również z pastami twarogowymi, owocami morza, w sosach i zupach. Jego charakterystyczny zapach i smak jest również niezbędny w procesie kiszenia ogórków. Trudno sobie wyobrazić brak kopru, podczas przyrządzania potraw.

 

 

Jednak koperek, podobnie jak wiele innych ziół, jest przez nas tak chętnie dodawany do potraw również przez jego właściwości lecznicze.

 

Wspomaga metabolizm i wspomaga apetyt, a także kojąco wpływa na bezsenność, problemy trawienne, nadciśnienie, choroby układu moczowego oraz uciążliwych bólów głowy.

Wiadomo też, że najcenniejsze właściwości ma świeży koper ogrodowy. Dlatego ja od lat stosuję tą jedną, prostą i sprawdzoną metodę, aby cieszyć się jego aromatem i smakiem przez długi czas. Oto ona:

Sposób na przechowywanie koperku bez zamrażania i suszenia:

 

 

1. Dokładnie umyj i osuch koperek. Potem oberwij z łodyżek, tylko młode pędy.

2. Przygotowane słoiki, dokładnie umyj i wyparz wrzątkiem, potem dokładnie wysusz.

 

3. Teraz poukładaj koperek luźno w słoiczkach. Nie upychaj go na siłę!

4. Zakręcone słoiczki przechowuj w lodówce.

 

 

Od tej pory, możesz cieszyć się świeżym, młodym koperkiem nawet przez trzy miesiące bez kupowania go w sklepie. Ten wyjątkowy zapach i smak, będzie Ci towarzyszył, kiedy tylko będziesz miała na to ochotę!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!