Czerwona Kapusta – Nieoceniona Pomoc W Walce Z Nowotworem

Czerwona kapusta to niskokaloryczne, bogate w witaminy i antyoksydanty warzywo, które nie tylko pomaga nam zadbać o ładną sylwetkę, ale ma również cenne właściwości przeciwzapalne.

 

 

Jednak to nie wszystko!

 

Czerwona Kapusta w walce z rakiem

Jak pokazały przeprowadzone badania, jedzenie czerwonej kapusty więcej niż raz w tygodniu, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita o 66%. Substancje w niej zawarte chronią organizm przed infekcjami, oczyszczają krew oraz zabijają bakterie i wirusy. Niezwykle skutecznie stymuluje nasz system immunologiczny, dlatego im częściej ją jemy, tym większa odporność naszego organizmu.

Czerwona kapusta i jej właściwości przeciwzapalne

 

 

Właściwości przeciwzapalne czerwonej kapusty nie mają sobie równych. Mimo, że wszystkie warzywa kapustne zawierają w swoim składzie substancje działające przeciwzapalnie, czerwona kapusta jest tu ewidentnym królem! Ilość substancji, zawartych w czerwonej kapuście, zapobiega przewlekłym stanom zapalnym, pojawieniu się chorób immunologicznych, infekcjom, oraz powstawaniu i rozprzestrzenianiu się zmian nowotworowych. Dzięki nim, nasze ciało nie poddaje się chorobie, a komórki mają więcej siły na zwalczanie nieproszonych gości.

Jak jeść czerwoną kapustę, aby nie tracić jej cennych właściwości?

Najlepiej jest ją jeść lekko podgotowaną, duszoną w parowarze lub na surowo. Ważne jest jednak, żeby jej nie smażyć!

Podziel się tymi nowinkami z przyjaciółmi i żyj zdrowo!

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!