Wodnik to ciekawy znak zodiaku. Przeczytajcie, czego możecie się po nim spodziewać, a na co raczej nie macie co liczyć.

Najwyższa pora zająć się kolejnym znakiem zodiaku, czyli Wodnikiem. Urodzeni w styczniu i w lutym mają ciekawą osobowość, którą warto bliżej poznać, żeby wiedzieć jak postępować z tym nie tak znowu łatwym znakiem zodiaku…

 

Zacznijmy od najważniejszego – Wodniki są inteligentne! Wcale nie chodzi o wyższe wykształcenie, bo to nie ono świadczy o mądrości. Wodniki są życiowo zaradne, potrafią małym wysiłkiem osiągnąć wielkie rzeczy, a przy tym są sprytne. Wiedzą, jak zdobyć wymarzoną pracę, jak porządnie wykonać zadanie wcale się nie przepracowując i jak przedstawić się w dobrym świetle.

 

 

Z powyższym łączy się to, że Wodniki są zazwyczaj świetnymi rozmówcami! Niektórzy reprezentanci tego znaku bywają nieśmiali, ale to nie zmienia faktu, że wśród swoich po prostu brylują! Są zabawni, świetnie opowiadają anegdoty, zawsze mają do powiedzenia coś ciekawego, a ich obszerna wiedza zaskakuje słuchaczy.

 

Warto przy tym dodać, że Wodniki są wspaniałymi przyjaciółmi i współpracownikami. Są uczciwi i wierni, zawsze dotrzymują słowa i nie zawodzą. Co prawda trudno im zaimponować i przekonać do siebie, ale gdy już komuś to się uda, zyska wiernego przyjaciela i towarzysza.

 

Słowem – kluczem do zrozumienia Wodnika jest „racjonalizm”. Czasem może się wręcz wydawać, że Wodnik jest zimny i zamknięty w sobie, ale to tylko dlatego, że myśli w praktyczny sposób. To nie oznacza, że romantyzm jest mu zupełnie obcy. Te osoby po prostu zachowują zdrowy umiar. Z czasem ich racjonalne podejście do życia okazuje się być wielką zaletą.

 

 

 

Zdrowy rozsądek i uczciwość Wodnika ma swoje przełożenie w pracy. Mało który znak tak się nadaje na lidera jak Wodnik. Kreatywność Wodnika opiera się na praktycznym podejściu do sprawy, w związku z czym ich rozwiązania nie są oderwane od rzeczywistości. Uwielbiają realizować plan punkt po punkcie i są bardzo wydajni, ale mają swoje wady…

 

Trochę lubią się rządzić i zdecydowanie wszystko powinno być po ich myśli. Czasem zamiast coś zaproponować współpracownikom (lub własnej rodzinie) po prostu wydają rozkazy i jeszcze się dziwią, czemu ludzie się buntują, skoro oni chcą tylko wszystko zrobić jak najlepiej dla wspólnego dobra.

 

 

Niektórzy ludzie nie czują się dobrze musząc pobyć na osobności, ale to nie dotyczy Wodników. Naprawdę kochają być same, mieć czas tylko dla siebie i zagłębiać się w siebie. Wodniki często wydają się być gdzie indziej myślami, ale zdecydowanie nie zdradzają, o czym myślą

 

Wielką zaletą Wodników jest to, że są bezstronne. Są wspaniałymi przyjaciółmi, sprawdzają się jako partnerzy, są wsparciem dla rodziny, ale wszyscy muszą mieć świadomość tego, że Wodnikiem nie da się manipulować. Nawet, jeśli to zaboli bliską mu osobę, Wodnik nie poprze jej zdania, jeśli uzna je za nielogiczne albo nieuczciwe. Widzi rzeczy takimi, jakimi są, bez emocji, a wbrew pozorom zdolność chłodnego ocenienia sytuacji jest przydatną umiejętnością, który wszyscy powinni docenić.

 

Przy tym Wodnik zrobi, co w jego mocy, by uszczęśliwić najbliższych. Po prostu nie można wymagać od niego, by kłamał, że coś jest czarne, gdy on widzi, że jest białe.

 

 

Co ciekawe, pomimo potrzeby samotności, żaden inny znak nie czerpie tyle energii z przebywania w tłumie ludzi! Być może wiąże się to z tym, że Wodniki kochają rządzić, a wśród ludzi łatwiej im pokazać, że mają zdolności przywódcze 🙂

 

Inną cechą Wodników jest ich ekscentryczność, która może przejawiać się w wyborze ubrań, wystroju domu czy głoszonych zasad.

 

Wodniki zazwyczaj mają wielu przyjaciół i tu najlepiej widać ich oryginalność. Ma się wrażenie, że każdy z ich znajomych jest z zupełnie innej bajki… Dla Wodnika nie liczy się kolor skóry, wyznanie, status społeczny – on ocenia, czy ktoś jest dobrym człowiekiem i czy można mu zaufać.

 

 

Ten znak absolutnie kocha podróżować! Nawet jeśli ma to być tylko weekendowy wypad w góry, Wodnik cieszy się jak dziecko 🙂

 

To chyba zamiłowanie do podróży sprawia, że Wodnik szybko przystosowuje się do zmian, a jego inteligencja i praktyczne podejście do życia sprawiają, że w żadnej sytuacji nie zginie 🙂 Inni mogą czuć się przy nim bezpiecznie.

 

 

 

Znacie zodiakalne Wodniki? Podeślijcie im ten artykuł 🙂

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!