W końcu zdradził 4 genialne sztuczki, które stosuje, by mieć pyszne pomidory… w dużych ilościach

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią wielkimi krokami zbliża się pora sadzenia pomidorów. Wszyscy, którzy w marcu przesadzili pomidory do skrzynek, z pewnością wiedzą, że w połowie maja trzeba będzie wykonać drugą część zadania i przesadzić pomidory do ziemi. I tu przydadzą się te 4 proste porady.

 

 

Zobaczcie, co należy zrobić, aby cieszyć się wyjątkowo dobrymi zbiorami.

 

1. Zamiast sadzić pomidory pionowo, ułóż je na boku (tak jak na zdjęciu), aby liście dotykały ziemi. W ten sposób pomidory będą rosły szybciej, na dodatek bez częstego podlewania.

 

2. Warto użyć sody oczyszczonej. Należy posypać ziemię 4 łyżkami sody, uważaj jednak gdzie ją sypiesz (powinna znaleźć się na ziemi, a nie bezpośrednio na roślinie). Soda sprawi, że pomidory zyskają słodszy smak.

 

3. Ptaki są dużym utrapieniem dla hodowców, bo często mają ochotę zanurzyć dzioby w soczystych pomidorach. Aby ptaki nie gasiły pragnienia wyjadając nasze plony, umieść tuż obok pomidorów miseczkę z wodą.

 

4. Czy wiesz, że możesz wykorzystać przejrzałe pomidory, aby wyhodować nową sadzonkę? Aby to zrobić pokrój pomidora i umieść go w doniczce lub wiadrze, a następnie przysyp ziemią. Co jakiś czas podlewaj i po ok. 2 tygodniach zobaczysz, jak rośnie nowy krzaczek. Następnie przesadź sadzonki i pozwól dalej rosnąć. Nic się nie zmarnuje.

Sadzenie pomidorów nie jest już sekretem, więc mamy nadzieję, że tego lata będziesz mieć pyszne zbiory ?

 

Znasz kogoś, kto pasjonuje się ogródkiem? Podziel się tymi poradami.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!