Zobacz 10 powodów dla których warto jeść czerwone winogrona. Nie wiedziałam, że aż tak wpływają na zdrowie.

Czerwone winogrona zawierają ochronne przeciwutleniacze, które mogą zapewnić Ci wiele dobrego. Badania pokazują, że pomagają zwalczać stany zapalne, obniżać poziom cholesterolu, utrzymywać zdrowe naczynia krwionośne i chronić wzrok. Mogą również pomóc w utracie wagi, cukrzycy i chorobie Alzheimera. Są również obiecujące w walce z rakiem i neuropatią.

 

Korzyści zdrowotne z czerwonych winogron
  • Zapewnia przeciwutleniacze zapobiegające starzeniu
  • Redukuje stan zapalny
  • Obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów
  • Chroni wzrok

 

Słodkie, soczyste czerwone winogrona mogą wydawać się dekadencją, ale są zaskakująco zdrowe. Oto korzyści zdrowotne, na które możesz liczyć, gdy zjesz winogrona:

1. Zawierają przeciwutleniacze ochronne i przeciwdziałające

Czerwone winogrona zawierają związki takie jak rutyna, kwercetyna i resweratrol, które są silnymi przeciwutleniaczami.
Przeciwutleniacze mogą chronić organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jak wszyscy wiemy, wolne rodniki mogą wywierać szkodliwy wpływ na komórki i DNA i są zaangażowane w takie choroby, jak choroby serca, cukrzyca i nowotwory.
Wolne rodniki odgrywają także rolę w starzeniu. Związki te są wytwarzane przez organizm w trakcie przekształcania żywności w energię i są obecne również w toksynach środowiskowych, alkoholu i przetworzonej żywności.

 

Bogate w przeciwutleniacze czerwone winogrona mogą w pewnym stopniu złagodzić ich skutki.
Czerwone winogrona są bogatsze w resweratrol niż zielone winogrona. Ten przeciwutleniacz jest odpowiedzialny za wiele z jego zalet i jest szczególnie obecny w skórze, dlatego ważne jest, aby jeść je w całości.

 

2. Walcz z zapaleniem

Czerwone winogrona mogą również pomóc w walce z zapaleniem. W rzeczywistości picie soku z czerwonych winogron może być nawet korzystne dla osób podatnych na stany zapalne. W jednym z badań stwierdzono, że ekstrakty z czerwonych winogron pomagają osobom poddawanym hemodializie, zmniejszając biomarkery stanu zapalnego.
Czynniki związane ze stylem życia, takie jak nadwaga, niezdrowa dieta lub bogate w wyrafinowane węglowodany i proste cukry, picie i palenie mogą wszystkie sprzyjać stanom zapalnym..

 

3. Obniżenie poziomów triglicerydów i LDL cholesterolu

Czy jesteś zaniepokojony poziomem cholesterolu? Resweratrol, silny przeciwutleniacz występujący w czerwonych winogronach, może pomóc zrównoważyć poziom cholesterolu.

 

4. Utrzymuj zdrowe naczynia krwionośne

Około 80% winogron to woda. Więc je wyładowanie może również liczyć się do spożycia wody i pomóc w utrzymaniu nawodnienia.

 

5. Chroń swój wzrok

Czerwone winogrona zawierają luteinę i zeaksantynę, dwa karotenoidy o właściwościach antyoksydacyjnych, które są ważne dla zdrowia Twoich oczu.  Te przeciwutleniacze filtrują szkodliwe niebieskie fale świetlne i pomagają utrzymać i chronić komórki w twoich oczach. Badania pokazują również, że zmniejszają ryzyko chronicznych chorób oczu, takich jak zaćma i zwyrodnienie plamki związane z wiekiem.

 

6. Pomóż sobie z cukrzycą

Włączenie czerwonych winogron w zdrowej, zrównoważonej diecie może pomóc, jeśli chcesz kontrolować poziom cukru we krwi. Korzyści, jakie oferują czerwone winogrona dla osób chorych na cukrzycę, można ponownie przypisać resweratrolowi. Badania wykazały, że związek ten może obniżać poziom cukru we krwi, jak również poprawiać wrażliwość na insulinę.

 

7. Może pomóc w złagodzeniu neuropatii

Stwierdzono, że związki takie jak rutyna i kwercetyna obecne w czerwonych winogronach pomagają w leczeniu uszkodzenia nerwów.

 

8. Może pomóc w chorobie Alzheimera

Wolne rodniki i stres oksydacyjny odgrywają ważną rolę w rozwoju choroby neurozwyrodnieniowej Alzheimera. I jak widzieliśmy, czerwone winogrona mają silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Sok z czerwonych winogron może poprawić pamięć i szybkość uczenia się.

 

9. Może pomóc w utracie wagi

Czerwone winogrona mogą być świetną przekąską, jeśli chcesz stracić kilka kilogramów. 100 gram tego pysznego owocu daje tylko 69 kalorii.  Ale to nie wszystko. Resweratrol może być w stanie również pomóc w utracie wagi.

 

10. Może pomóc chronić się przed rakiem

Rak jest jedną z głównych przyczyn śmierci na całym świecie. Wiele badań wykazało, że resweratrol o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwutleniającym może zwalczyć tę chorobę. Może spowalniać raka i hamować nowotwory w piersi, żołądku, wątrobie i limfie, a także powodować śmierć raka okrężnicy i nowotworów białaczkowych.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!