Jeśli masz taki odświeżacz w domu natychmiast się go pozbądź. To nie jest żart…

Piękny zapach lasu sosnowego, pola lawendy lub bukietu z róż? Dzięki odświeżaczom powietrza bez wychodzenia z domu, możemy poczuć niemal każdy z wymarzonych zapachów. Kadzidełka, świeczki zapachowe czy aerozole są dostępne niemal w każdym sklepie i to w dość przystępnych cenach. Niestety działanie niektórych z nich może być rakotwórcze.

 

Wiele z nas nie wyobraża sobie domu bez aromatycznych świec zapachowych lub aerozoli. Ostatnio bardzo modne stały się odświeżacze, które po włożeniu do kontaktu, uwalniają piękne zapachy.

 

 

To właśnie te odświeżacze należą do najniebezpieczniejszych. Naukowcy przestrzegają przed ich używaniem

 

Wyniki badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców dowodzą, że odświeżacze są niebezpieczniejsze niż palenie papierosów. Zawierają one formaldehydy (aldehyd mrówkowy) czyli substancje chemiczne, które mają działania rakotwórcze. Według brytyjskiego ośrodka zajmującego się zagrożeniami środowiska i substancjami chemicznymi, kontakt z przedmiotem skażonym może powodować przewlekłe choroby, nowotwory, uszkodzenia płuc oraz astmę.

 

Szkodliwe są również kadzidełka!

Zagrożeniem są te wykonane z drzewa sandałowego i arganowego. To właśnie one są niebezpieczniejsze niż nikotyna zawarta w papierosach. Zdaniem ekspertów wdychanie oparów z kadzideł powoduje mutacje w ludzkim kodzie genetycznym.

 

Intensywne zapachy mogą źle wpływać na nasz układ oddechowy oraz samopoczucie

Areozole, odświeżacze powietrza i kadzidła powodują zawroty i bóle głowy. To wszystko spowodowane jest wdychaniem niebezpiecznych substancji i przedostaniem się ich do naszego krwiobiegu.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!