Lwica odnajduje ranne szczeniątko lisa na drodze. Jej reakcja przyprawiła fotografa o łzy.

Królestwo zwierząt jest fascynujące pod wieloma względami. Weźmy na przykład lwa, który jest jednym z najgroźniejszych drapieżników wędrujących na tej ziemi.

 

„Król Dżungli” jest na szczycie łańcucha pokarmowego i budzi strach u wielu zwierząt. Lwy polują w grupach, wymagają od siebie dobrej organizacji i współpracy.
Więc, kiedy fotograf dzikiej przyrody był świadkiem lwicy zbliżającej się do tego rannego szczeniątka lisa, był pewien, że los małego zwierzęcia został przesądzony. Jednak sytuacja szybko nabrała bardzo nieoczekiwanego obrotu.

 

Wszystko zaczęło się, gdy lwica podeszła do malutkiego poszkodowanego lisa, który leżał bezbronny na drogach w obszarze jej stada. Ten szczególny gatunek lisa jest często ścigany przez większych drapieżników, więc można sobie tylko wyobrazić, jak to małe zwierzątko było przerażone stojąc oko w oko z wielką lwicą.

 

I mogłoby się wydawać, że już gorzej nie będzie ale wtedy pojawił się również samiec, który od razu dostrzegł małego lisa jako łatwa zdobycz.

 

Kilka ciekawskich młodych lwiątek również przyszła zobaczyć, co się dzieje…
„Kiedy przyjechaliśmy, kilka lwów otaczało małego lisa, który był najprawdopodobniej zraniony w kręgosłup – miał trudności, aby stanąć na tylnych łapach,” – powiedział fotograf przyrody Graham Dyer.

 

Samce rzadko uczestniczą w polowaniach, ale ten zdecydował się podjąć próbę. Był przygotowany do ataku…

 

Ale wtedy instynkt macierzyński samicy uderzył z pełną siłą. Stanęła między nimi, chroniąc lisa.

Pomimo uporczywości lwa i groźnemu zachowaniu wobec niej, nie chciała opuścić strony lisa i broniła go za wszelką cenę.

Przekazała lwu dosadnie, że nie może tknąć małego lisa i zachowała powagę do samego końca. Samiec był mocno wkurzony, ale ostatecznie zostawił lisa w spokoju.

Odważna lwica wróciła do swoich młodych i lisa, który po chwili zdołał przemieścić się w bezpieczne miejsce z dala od drogi, by nabrać sił i wrócić do swojej rodziny.

Ta historia to niepodważalny dowód na to, że instynkt macierzyński jest potężny – nawet u zwierząt! Podziel się tą niesamowitą historią z wszystkimi miłośnikami zwierząt, których znasz na Facebooku.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!