Twoje kwiaty przestały kwitnąć – Sposób na ładne i zdrowe kwiaty w domu. Łatwo, tanio i prosto.

Prawie w każdym domu znajduje się węgiel aktywny. Te czarne tabletki pomagają w leczeniu zatruć pokarmowych, stosowny może być jako pochłaniacz brzydkich zapachów i jako środek na odchudzanie.

 

Zaraz dowiesz się jak węgiel aktywny pomaga w pielęgnacji domowych kwiatów. Dla tych osób, które lubią dbać o kwiaty, będzie to świetny sposób.

 

Po co stosujemy węgiel aktywny do roślin?

 

1.Poprawia jakość gleby
Gdy dodasz węgiel do ziemi w donicy, to zmniejszysz zasolenie i kwasowość gleby, a wtedy ziemia stanie się naturalna. Węgiel usuwa z gleby niezdrowe chemikalia, metale ciężkie, zabezpiecza przed rozwojem patogennych drobnoustrojów.

 

2.Dezynfekcja

Dobrze oczyszcza rośliny po przyjęciu się, a co najważniejsze jest naprawdę bezpieczny. Dzięki tej metodzie możemy unikać pojawiania się infekcji i zgnilizny. Tabletki miażdżymy w moździerzu i posypujemy części roślin, które mamy uszkodzone czyli liście, łodygi lub korzenie.

 

3.Ukorzenienie sadzonek
W pojemniku z wodą rozpuszczamy proszek z dwóch tabletek, a wtedy sadzonki nie gniją. Zdrowo i dobrze się zakorzeniają.

 

4.Walka z grzybem

Węgiel bardzo dobrze usuwa grzyba, tylko trzeba szybko zareagować. Aby cieszyć się piękną rośliną, usuwamy spleśniałą warstwę gleby i ziemię, posypujemy sproszkowanym węglem. Trzy dni później zbierz cały węgiel i posyp ziemię nowym proszkiem.

 

5.Gleba dla sadzonek

Aby nie pojawiły się grzyby i gnicie roślin, zmieszaj proszek węgla z ziemią. Jeśli używasz jednej doniczki pamiętaj, że wystarczą tylko dwie tabletki. Domowe kwiaty możesz nawozić węglem aktywnym, a będą rosły wysoko i zdrowo. Dwie tabletki dzielimy na cztery części i wkładamy do ziemi w doniczce na głębokość 3-4 cm.

 

6.Sposób na muszki

Możemy je znaleźć w doniczkach i sadzonkach, pojawiają się one z podwórka. Szybko się rozmnażają w ziemi, gdyż lubią wilgotność i kwaśną glebę. Ze złożonych jaj w ziemi wydostają się larwy i wyjadają powoli korzenie roślin, dlatego rośliny często przestają rosnąć i padają. Żeby uporać się z muszkami wystarczy wsypać ziemię a na nią dużą warstwę zmielonych tabletek. Węgiel nie eliminuje owadów, ale pomaga żeby się nie rozmnażały i poprawia wilgotność gleby.

 

Węgiel aktywny pomaga na różne sposoby. Stosowany regularnie, pomoże także naszym roślinom, aby były zdrowe i pięknie kwitły.

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!