Córka poprosiła tatę o bajkowe drzewo w pokoju. Mężczyzna dokonał niemożliwego. Rodzic na medal.

Jego córka zapragnęła mieć w swoim pokoju bajkowe drzewo z dziuplą, aby mogła siedzieć wewnątrz i czytać książki oraz wspinać się po gałęziach.

Mężczyzna szukał inspiracji do tego projektu. Na myśl przyszły mu obrazy z filmów Disneya. Pomimo tego, że było mu bardzo trudno osiągnąć swój cel, rezultat jest oszałamiający!

Koszt materiałów do realizacji całego projektu, w tym remontu pokoju, wyniósł około 4.250 dolarów. Prace zajęły mu około 350 godzin – najczęściej spędzonych w weekendy lub w ciągu nocy przez ostatnie 18 miesięcy.

Mężczyzna zadbał o każdy szczegół. Skontaktował się nawet ze specjalistą z zakresu ochrony przeciwpożarowej w swoim mieście, aby upewnić się, że nie stworzył żadnego zagrożenia.
Otwory w pniu, które wyglądają jak małe okienka, oświetlone są własnym obwodem o napięciu elektrycznym 12V. Przed snem dają dodatkowe oświetlenie i tworzą niesamowity klimat….

Mężczyzna na co dzień jest artystą w branży gier wideo i zazwyczaj nie rysuje na papierze. Wykonał kilkadziesiąt szkiców, zanim ostatecznie udało mu się stworzyć ten właściwy model.

Większość wcześniejszych rysunków wyglądała zbyt przerażająco. Który ojciec chciałby przysporzyć koszmarów swojemu dziecku?

Mężczyzna użył gliny modelarskiej i odrobiny sklejki o wymiarach pokoju, do stworzenia wstępnego projektu. Aby utwardzić całość, włożył model do piekarnika rozgrzanego do 135 stopni Celsjusza, na 25 minut.

 

Oto pokój dziewczynki przed rozpoczęciem pracy

Był nijaki i pozbawiony koloru, z pewnością gotowy na przemianę! Zauważ, że dziewczynki nie ma na zdjęciu. W tym momencie nie była jeszcze zbyt podekscytowana swoim pokojem.

Tata małej księżniczki wiedział, że będzie pracować przez długie miesiące i potrzebna będzie mu solidna powierzchnia robocza. Załatwił to kawałek sklejki przykręconej rozstawionych koziołków. Następnie koziołki zostały przykręcone do podłoża, aby uzyskać dodatkową stabilność.

Rysowanie konturu drzewa na ścianie i podłodze, znacznie pomogło w przymocowywaniu prętów stalowych w odpowiednich miejscach. Praca stała się znacznie prostsza.

Mężczyzna używał prętów zbrojeniowych oraz cieńszych prętów stalowych do tworzenia konstrukcji. Aby dziewczynka mogła wspinać się na drzewo, rama musiała być dość silna. Projekt został stworzony tak, aby mógł utrzymać nawet 3 dorosłe osoby!

 

Kształtowanie gałęzi

Proces był całkiem prosty: wystarczyło wsunąć jeden koniec pręta w uchwyt, pociągnąć i ukształtować pełny krąg.

Do stworzenia przestrzennej konstrukcji mężczyzna potrzebował spawarki. Zakupił więc jedną, stosunkowo łatwą w obsłudze. Potrzebował jeszcze wentylatora przemysłowego, do zasysania dymu podczas pracy oraz maski spawalniczej.

Ze względu na swój beznadziejny perfekcjonizm, mężczyzna spędził bardzo dużo czasu na budowaniu szkieletu. Zajęło mu to około 100-120 godzin.

Na pokrycie szkieletu, zdecydował się użyć metalowej siatki, z którą bardzo łatwo się pracuje. Całość utrzymywały plastikowe zapinki.

Zaprojektował również lampki do bajkowych okien. Użył małych wodoodpornych, 12-woltowych lampek z włókna szklanego. Oświetlenie zostało osłonięte teczką malarską, aby ochronić je przed betonem, którym miała zostać pokryta metalowa siatka.

Mężczyzna użył cementu, wody oraz płynu polimerowego, który można kupić online. Do tego dodał jeszcze 60 mililitrów włókna szklanego. Do wymieszania wszystkiego użył wiadra o pojemności 22 litrów. Beton był nakładany za pomocą kielni.

 

Do tworzenia tekstury używał wałków silikonowych i narzędzi do rzeźbienia w glinie w celu uzyskania drobnych szczegółów.

Gałęzie zostały pokryte “paper mache”, czyli twardniejącą po wysuszeniu mieszaniną namoczonego papieru i gipsu.

Podobnie jak przy malowaniu miniatur z gier wojennych, mężczyzna zaczął od bardzo ciemnego koloru, a następnie stosował jaśniejsze odcienie.

Aby dokładnie odwzorować kolory, zabierał dzieci na spacery do lasu i robił zdjęcia drzewom.

Trzymał zdjęcie córki w pokoju, aby to pomogło mu przejść przez trudne części projektu.

Ściany były blendowane, aby kolory przenikały się. Zastosowanie tej techniki dało niesamowite efekty!

Teść pomógł mężczyźnie zainstalować drewniane podłogi. Użyli dobrej izolacji, ponieważ pokój dziewczynki znajduje się w chłodniejszej części domu.

W środku wydrążenia znalazł się dywan, aby dziecku było wygodnie i ciepło.

Otwory w pniu, które wyglądają jak małe okienka, oświetlone są własnym obwodem 12V. Przed snem tworzą niesamowity klimat….

W wyciętych bajkowych okienkach umieszczony został papier. Farba akwarelowa dodała brudnego, brązowego wyglądu. Dzięki niej, światło wygląda na bardziej wygaszone i tajemnicze.

Korona drzewa została stworzona ze sztucznych roślin zakupionych przez internet.

Na drzewie znajduje się około 5 ptasich gniazd. To jest największe:

Oświetlenie stanowi sześć serii, 50 standardowych światełek świątecznych. Są one kontrolowane przez ściemniacz przy drzwiach. Prawda, że efekt jest nie z tego świata?

Komentarze

Loading...
error: Content is protected !!