11 trików, które znacznie ułatwią życie każdej kobiecie. Pożałujesz, że nie znałaś ich wcześniej!

Każda kobieta wie, że aby wyglądać jak milion dolarów musi najpierw włożyć w to dużo czasu i wysiłku.

Zawsze szukamy sposobów na łatwiejsze życie, dlatego właśnie połączyliśmy te 11 pomysłowych sztuczek, które pomogą Ci zaoszczędzić czas.

#1 Alternatywa żelu do brwi

 © lilluna

Zamiast używać żelu do brwi, możesz zastosować zwykły środek do opalania. Spryskaj nim trochę grzebień do brwi lub użyj starej szczoteczki do rzęs. Na koniec wyczesz brwi, żeby uzyskać bardzo naturalny wygląd.

#2 Wybielanie paznokci

 © mynailpolishonline

Paznokcie mogą przybierać żółtawy odcień, jeśli używamy ciemnych lakierów. Aby ich wygląd był czysty i biały ponownie, nasącz wacik sokiem z cytryny, połóż na paznokciu, a następnie zawiń folią. Trzymaj przez 10-15 minut, a następnie usuń.

#3 Pamiętaj, przez ile możesz mieć otwarty produkt

 © yahoo

Większość firm używa tego symbolu, aby wskazać, jak długo możemy używać produktu po jego otwarciu. Aby nie zapomnieć, kiedy dokładnie to nastąpi, napisz datę na butelce zaraz po otwarciu go po raz pierwszy.

#4 Krople do oczu, które uratują wysuszony tusz

 © musely

Aby przywrócić suchy tusz do rzęs do ponownego użytku, użyj kropli do oczu lub płynu do soczewek kontaktowych. Dodaj kilka kropli do tuszu, zamknij i potrząśnij kilkakrotnie. Teraz powinien być jak nowy.

#5 Perfekcyjny manicure

 © redbookmag / Stephanie Stanley

Przed nałożeniem lakieru na paznokcie, zastosuj balsam do ust lub wazelinę na skórę wokół paznokci. Zapobiegnie to przebarwieniu, a lakier ze skóry będzie można łatwo usunąć za pomocą pędzelka lub patyczka.

#6 Chroń swoje kosmetyki podczas podróży

 © swifty

Aby upewnić się, że pudry, róże i cienie do oxzu nie zniszczą się podczas podróży, umieść w nich watę bawełnianą lub wacik. Zniweluje to wszelkie ciosy, które powstają wskutek wstrząsów.

#7 Tarka do mycia pędzli

 © distritobelleza

Aby szybko umyć pędzle, stwórz specjalną tarkę. Weź zwykłą jednorazową plastikową lub żelową płytkę i zrób wymyślone kształty na jej powierzchni przy użyciu gorącego kleju. Kiedy klej wyschnie, wymieszaj trochę wody z szamponem lub płynem do mycia pędzli i pocieraj pędzle na tarce. Na koniec wypłucz je w czystej wodzie.

#8 Olejek dziecięcy zamiast pianki do golenia

 © puckerupstyle

Ta prosta sztuczka pomoże uniknąć podrażnień, a także poprawi nawilżenie skóry.

#9 Szybki pedicure

 © onegoodthingbyjillee

Aby uzyskać gładką i miękką skórę u stóp, przygotuj następującą mieszankę:

  • 2 szklanki ciepłej wody
  • 1 szklanka octu
  • 1 szklanka płynu do płukania ust

Mocz przez ok 20 min.

#10 Pozbądź się naelektryzowanych włosów

 © thekrazycouponlady

Gdy nadchodzi okres, kiedy nosimy czapki, szale, kaptury itd. nasze włosy zaczynają się mocno elektryzować. Aby pozbyć się tego problemu, wystarczy użyć zwykłych chusteczek do suszarki. Przeciągnij je przez całą długość włosów.

#11 Dobra sztuczka ze szminką

 © cupcakesandcashmere

Po nałożeniu szminki na usta, odbij jej nadmiar na palcu przez włożenie go do ust. Dzięki temu nie zostanie ona na zębach. Możesz użyć też korektora, którym wyrównasz kontur ust.

Tekst pochodzi z: genialne.to

Komentarze

Loading...